Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Gündemdeki Konular & Haberler / 22 Aralık 1914 Sarıkamış Harekatı
« Son İleti Gönderen: ercanakar Aralık 22, 2019, 02:02:25 ÖS »
Tam 105 sene önce Sarıkamış' ta donarak şehit olan askerlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

2
Gündemdeki Konular & Haberler / 24 Kasım Öğretmenler Günü
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 24, 2019, 12:21:00 ÖS »
Ülke kararmasın diye ışığıyla yollarımızı aydınlatan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

3
İstanbul ili için Kentsel Dönüşüm / 2019 Kasım Ayı Kira Ödemesi Yapıldı
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 23, 2019, 03:39:41 ÖS »
Kentsel dönüşümde kira yardımından yararlanan kişiler için sevindirici haber geldi. 2019 Kasım ayı kira ödemesi gerçekleşti.
5
Forum Hakkında / Neden Kurulduk?
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 23, 2019, 02:42:19 ÖS »
İlk amacımız; Kentsel dönüşüm adı altında mağdur olan kişileri bir arada ve tek bir çatı altında toplamak. Burada kentsel dönüşümle alakalı istediğiniz soruların cevabını bulmayı hedefliyoruz. Diğer mağdur olan kişilerle her an iletişim halinde olmayı de hedefliyoruz. Böylelikle ortada bulunan gereksiz ve yanlış bilgileri de ortadan kaldırarak doğru ve sonuç odaklı bir yol izleyerek dayanışma içerisinde mağduriyetimizi gidermek en büyük hedefimiz.. 
6
Sarıyer'de Kentsel Dönüşüm / Sarıyer'in en büyük sorunu imar!
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 20, 2019, 05:26:00 ÖS »
Hem Boğaz’a hem de Karadeniz’e komşu İstanbul'un en değerli ilçelerinden Sarıyer'de mülkiyet sorunu yaşanıyor.

İstanbul’un zerafetinin ve birlikte yaşama kültürünün sembolü haline gelen Sarıyer'de mülkiyet sorunu yaşanıyor. Yeni Akit Gazetesi'nden Yaşar Baş'ın yazısına göre, bölgede imar, mülkiyet ve kentsel dönüşüm sorunlarını çözmek için adımlar atılıyor.

Hem Boğaz’a hem de Karadeniz’e komşu, İstanbul’un zerafetinin ve birlikte yaşama kültürünün sembolü bir ilçe Sarıyer.

Bir ucundan öbür ucuna Türkiye’nin tam olarak özeti. Eğitim, gelir, coğrafi köken, inanç ve siyasi tercihlerin mozaiği bir ilçeden söz ediyoruz


 
Emirgan, İstinye, Yeniköy, Tarabya , Ayazağa, Maslak, Rumeli Kavağı, Zekeriyaköy, Kilyos da Sarıyer’de, Armutlu da Garipçe de Kumköy de Kireçburnu da Kemer de Sarıyer’de.

Potansiyeli çok büyük bir ilçe. Bu potansiyel ile buluşması çok gecikmiş bir ilçe aynı zamanda.

Türkiye’yi hiç tanımayan bir yabancıya İstanbul’u şöyle bir dolaştırsanız sadece belediye performanslarına bakarak nerenin AK PARTİ nerenin CHP tarafından yönetildiğini net olarak tespit eder.

CHP tarafından yönetilen şehirlerin sokakları ağlıyor.

CHP için önemli olan belediyeyi yönetmek değil öncelikleri algıyı yönetmek.

Sarıyer de tam olarak öyle. On yılını dolduran ve ilçenin bir tek sorununa çözüm bulamamış bir belediye yönetimi var. Belediye yönetiminde yerlerde sürünen performans algı yönetiminde tavan yapıyor.

Bugün Sarıyer belediyesinde yaşananların onda biri bir AK PARTİ belediyesinde yaşansa belediye başkanı sokağa çıkamaz. Ama söz konusu CHP olunca yüz kızartan tablodan bir başarı hikayesi yazılıyor.

İmar rezalet durumda. Kentsel dönüşüm sıfır. Sosyal belediyecilik hiç yok. Belediyecilik hizmeti olarak sayabileceğiniz hiçbir şey yok.

Bugün planlama ve hak sahiplikleri sorunlarını çözmüş son aşamasına gelinen kentsel dönüşüm programları nedeniyle AK PARTİLİ Belediyeler acımasız bir şekilde eleştiriliyor.

Peki kentsel dönüşüm konusunda CHP’li belediyelerin ve özellikle Sarıyer belediyesinin yaptığı ne var? Koca bir hiç.

Bugün Türkiye’nin birikmiş imar, mülkiyet ve kentsel dönüşüm sorunlarını çözmek için gereken tüm adımlarını atmış AK Parti var.

Sarıyer özelinde de başka hiçbir bölgeye benzemeyen imar, mülkiyet ve kentsel dönüşüm sorunları var. Sarıyer’in sorunlarının çözümü için atılan adımlara öncülük eden AK PARTİ Sarıyer ilçe başkanı Salih Bayraktar AK PARTİ Sarıyer belediye başkan adayı oldu.

Sarıyer’de doğmuş, bütün hayatı Sarıyer de geçmiş gerçek bir Sarıyerli. Dört yıldan uzun bir süreden bu yana Sarıyer ilçe başkanı olarak görev yapıyor. Siyaset ve sivil toplum çalışmaları ile Sarıyer’i kavramış çok güçlü bir karakter.

Sarıyer gibi sorunları yuvarlanarak büyümüş ve halen kar topu gibi büyümeye devam eden bir ilçenin silkinmesi, kendi potansiyeli ile buluşması ve ayağa kalkması için güçlü bir başkana ihtiyaç var.

Salih Bayraktar imar affı ile getirilen çözümden yararlanamayan Sarıyer’in büyük bölümü için getirilen ek çözüm paketinin de mimarı.

Siyasetin güçlü karakterleri çözüm için kapıları aralıyor.

Siyasete öncülük edenler ne kadar güçlü olursa siyasetin ilkeleri de o kadar ayakta duruyor

Bazen sorunların çözümü için rutinler yetmez. O zamanlar da güçlü liderliklere ihtiyaç olur.

Sarıyer’in yaşam tarzındaki çeşitliliğin teminatı da bu çeşitlilik içinde büyümüş güçlü bir Sarıyer çocuğudur.

24 Haziran’da AK PARTİ Sarıyer’de birinci parti oldu. Salih Bayraktar güçlü bir siyasetçi olarak Sarıyer için öncülük ettiği projelerle siyasete ilave bir ivme kazandıracaktır.

Cumhur İttifakının adayı olarak seçimin favorisi durumunda. Biriken sorunların çözümü ve Sarıyer’in potansiyeli ile buluşması için Salih Bayraktar gibi güçlü bir başkana ihtiyaç var.
 

Kaynak:emlakkulisi.com
7
Sarıyer'de Kentsel Dönüşüm / Ayazağa'da kentsel dönüşüm soruşturması!
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 20, 2019, 05:25:35 ÖS »
Sarıyer'in Ayazağa Mahallesi'nde başlayan kentsel dönüşümde sorunlar bitmiyor. Kentsel dönüşüm sözleşmesi imzalayan bazı firmaların kendilerini kandırdığını söyleyen vatandaşlar şikayette bulundu.

Sarıyer Ayazağa'da kentsel dönüşüm sözleşmesi imzaladıkları bazı firmaların kendilerini kandırdıklarını söyleyen mahalle sakinleri Cumhurbaşkanlığı'na şikayet dilekçesi yazdı.

Cumhurbaşkanlığı gelen şikayetler sonucunda soruşturma talimatı verdi. İstanbul Valiliği, soruşturmayı yürütmesi için Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin'i görevlendirdi.


Kaynak:emlakkulisi.com
8
Sarıyer'de Kentsel Dönüşüm / Sarıyer'de yerinde dönüşüm başlıyor!
« Son İleti Gönderen: ercanakar Kasım 20, 2019, 05:25:14 ÖS »
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sarıyer'de kentsel dönüşüm söz verdi. Bakan Özhaseki, Armutlu ve Derbent’te proje geliştirdiklerini belirterek, “Sarıyer’de yerinde dönüşüme başlıyoruz” dedi
 
AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın organizasyonu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bakanlık müsteşarları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sarıyer Kültür Merkezi'nde, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Yüzlerce Sarıyerlinin takip ettiği toplantıda Bakan Özhaseki, Sarıyer’in merakla beklediği mülkiyet sorunu ile ilgili önemli açıklamalar yaparak, “Yerinde dönüşüm” sözü verdi

"Kentsel dönüşüm alanı ilan etmekten başka çaremiz yok"
Sarıyer ve çevresini iyi bildiğini anlatan Bakan Özhaseki, “Buradaki projeleri de yakından takip ediyorum. Bu toplantı bundan sonra beraber çalışacağımız yılların başlangıcı olacak. Türkiye’de toprakların yüzde 42’si deprem bölgesi üzerinde. Bu sorunun çözümünde kentsel dönüşüm alanı ilan etmekten başka çaremiz yok. Hiçbir ilçe belediyesinin size tapu verme imkânı yok. Söyleyenler yalan söylüyor. Kentsel dönüşümle ilgili bir riskli alan ilanı varsa yetki direk bakanlığımıza geçer” dedi. Sarıyer’de yerinde dönüşüme başlıyoruz Sarıyer’de kentsel dönüşüm çalışmalarına başlayacaklarını belirten Bakan Özhaseki, “Burada yıllardır oturan tapusu olan veya olmayan üzerinde bir ev var ve içinde bir kardeşimiz oturuyorsa onu başımızın tacı göreceğiz onu hak sahibi yapacağız. Başka çözüm yok. Çözümün yolu da bu yasadan geçiyor. Armutlu bölgesi için bir proje geliştirdik, Derbent için de büyükşehir belediyemiz çalıştı. Şimdi

önümüzdeki günlerde bu iki projenin de ucundan tutacağız, ilavelerle kentsel dönüşüme başlayacağız. Ama yerinde dönüştüreceğiz. Bunun aksi mümkün değil. Herkesin sağlıklı düzgün evlerini yaptıktan sonra bir Allah razı olsun demeniz bizim için yetecek” dedi.

Kaynak:emlakkulisi.com
9
İstanbul'un Sarıyer ve Antalya'nın Kepez ilçelerine bağlı bazı mahallelerin sınırları içinde yer alan bazı bölgeler, Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edildi.
 
Bakanlar Kurulunun riskli alan ilanına ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Çamlıtepe (Derbent) ve Darüşşafaka mahalleleri ile Antalya'nın Kepez ilçesine bağlı Gülveren Mahallesi sınırları içinde kalan bazı alanlar, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun'a göre riskli alan ilan edildi.

Kaynak:emlakkulisi.com
10
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yeni belediye binasının şantiyesinin kapılarını Yurt Gazetesi'ne açtı. Yakında bu binada hizmet vermeye başlayacaklarını belirten Genç, binanın Avrupa standartlarında olduğunu söyledi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, halka tapu belgelerini verebilmek için mücadelelerinin sürdüğünü belirtti. "Büyükşehir bizi öldürüyor" diyen Genç, seçimi CHP kazanınca Ankara'dan yasanın değiştirildiğini vurguladı.

Kaynak:emlakkulisi.com
Sayfa: [1] 2 3 ... 10